Jak kupić dobrą folię do sianokiszonki?

Sianokosy to jeden z tradycyjnych wiejskich zwyczajów. Dziś proces ten odbywa się na polskiej wsi w sposób w pełni automatyzowany i bardzo sprawny, przez co traci może nieco na uroku, za to pozwala rolnikowi maksymalnie zwiększyć wydajność i efektywność swojej pracy na polu. Po wszystkim pozostaje tylko owinięcie bali siana folią. Czym powinna się charakteryzować porządna folia do sianokiszonki?

W jaki sposób przygotować się do owijania bali?

Folia folii nierówna – wie o tym każdy doświadczony rolnik. Dobry produkt sprawia, że praca na polu staje się przyjemniejsza i szybsza. Do zapewnienia sobie dobrych warunków istotne jest też zwrócenie uwagi na dobry naciąg folii – nie może być ani zbyt duży, ani za mały. Jeżeli jest zbyt duży, istnieje ryzyko, że folia utraci swoją wytrzymałość i popęka w wielu miejscach. To z kolei sprawi, że na sianokiszonkę będą oddziaływać warunki atmosferyczne. Zbyt mocno naciągnięta na balę folia może mieć też mniejsze właściwości klejące, przez co nie stwarza hermatycznych warunków do jej przechowywania.

Jakie cechy powinna mieć dobra folia do owijania bali?

Wiele firm, aby zachęcić do zakupu swoich produktów, wykonuje testy wytrzymałościowe folii do balotów, wskazując na jej wysoką odporność na przedzieranie. Wybierając folię do owijania bali, trzeba mieć na uwadze renomę producenta – znana marka często nie może sobie pozwolić na kryzys wizerunkowy i drastyczne pogorszenie standardów produkcji swoich towarów, muszą stosować wysokiej jakości komponenty, dlatego produkty sprawdzonych firm można w zasadzie kupować w ciemno. Warto też pamiętać, że za jakość trzeba niestety nieco więcej zapłacić. Podczas owijania bali folią istotne są również właściwości klejące. Często można to poznać już po samym dotknięciu folii. Jakie jeszcze cechy powinna mieć dobra folia do owijania bali? Przede wszystkim musi być mocno rozciągliwa, aby dopasować się do kształtu i wielkości sianokiszonki, a zarazem wytrzymała i odporna na pękanie podczas rozciągania. Dobrej jakości materiał gwarantuje sprawniejszą pracę, a czas to pieniądz.

AGROTECHNIK Ryszard Radwański

Dane kontaktowe

Adres korespondencyjny / sklep stacjonarny

ul. Mazowiecka 51B, 18-300 Zambrów
(86) 276 08 40/42
agrotechnik@agrotechnik.home.pl
Godziny otwarcia: pon.-pt. 08.00-17.00, sb. 09.-14.00

Sklep stacjonarny

Trakt Suraski 4A, 18-200 Wysokie Mazowieckie
(86) 275 03 40
wysokie@agrotechnik.home.pl
Godziny otwarcia: pon.-pt. 09.00-17.00, sb. 09.-14.00